Cena zlata

 

Aktuální cena zlata

 

 

Zlato se kupuje a prodává na komoditních trzích. Na těchto trzích se cena zlata také stanovuje. Říká se, že investiční zlato je bezrizikové a velmi dobré pro spoření, nic ale není bezchybné, příkladem je investiční společnost Amber Gold, kvůli které přišlo 50 000 okradených zákazníků o neuvěřitelné peníze, jednalo se o půl miliardy. Nikdo z těchto 50 tisíc lidí by své peníze neztratil, kdyby si koupili fyzické zlato. Takže když už si kupujete investiční zlato, kupujte ho ve fyzickém provedení (zlaté cihly, slitky, mince), nikdy totiž nevíte, jestli firma, do které jste vložili své peníze pro svou lepší budoucnost, náhodou nezkrachuje.

 

 

Stabilní hodnota fyzického zlata

Zlatojednu z nejstabilnějších hodnot na světě, proto není divu, že když Řecko začalo pomalu krachovat a upadat do bankrotu, velmi mnoho Řeků začalo zlato skupovat. Kdybyste si v roce 1970 nakoupili hodně zlata, tak byste teoreticky byli velice bohatí. V tu dobu tam stála jedna trojská unce přibližně 100 dollarů, dnes se cena za jednu trojskou unci zlata pohybuje přibližně okolo 1700 dollarů a za posledních 10 let se hodnota zlata vyhoupla o 18%. Tomu všemu nahrává i fakt, že se cena zlata v podstatě nemůže snížit, je velmi nepravděpodobné.

 

 

 


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace