Investiční fyzické zlato - jak ho koupit a čemu se vyvarovat

 

Jak už sem zmínil v úvodním textu, fyzické zlato je uvolněno od DPH. Investiční zlato však musí splňovat některé parametry, jinak bude navýšeno o DPH. Existuje ale i zlato, které má DPH již navýšené, jsou to například zlaté medaile (nebyly, ani nejsou používány jako zákonné platidlo), dále také slitky, které nemají sériové číslo, a slitky, jejichž producenti nejsou na mezinárodním trhu zlata.

 

  

Parametry investičního zlata

Zlaté cihly a slitky musí splňovat tyto parametry: minimální ryzost 0,995, zlato musí být ve tvaru uzančního slitku nebo cihly a mít hmotnost, která je povolena na mezinárodním trhu (1–1000 gramů nebo 12,5 kg). Mimo slitků a cihel se prodávají i zlaté mince. Zlaté mince musí být raženy po roce 1800, musí mít minimální ryzost 0,900 a ještě jsou nebo bývaly platidly v zemi, ve které byly vyrobeny. Na zlaté cihle nebo slitku musí být vždy napsána váha, značka výrobce, sériové číslo, ryzost a certifikát o pravosti zlata. Fyzické zlato můžete koupit i na internetu například v e-shopu. Existuje velmi mnoho e-shopů a společností, které na internetu prodávají investiční zlato. Největší jistotou však je, když si koupíte zlato se statusem “Good Delivery“, jedná se o společnost London Bullion Market Assocation. Už mnoho let je známo, že všechny mince, slitky nebo cihly, které vyrobila tato firma jsou velice kvalitní.

 

 

Inzerce fyzického zlata

Fyzické zlato je možné nakupovat i přes inzerci jako téměř cokoliv jiného. Cena z přímého prodeje bývá z pravidla lepší, ale čekají Vás úskalí stejně jako u jiných typů inzerce. Je dobré tedy nakupovat pouze u ověřených prodejců. Stejně tak tímto způsobem můžete zlato i odprodat. Například inzertní server ZlatoInzerce.cz umožňuje hodnotit uživatele na základě jejich přístupu k obchodu a zda dodrželi podmínky.

  

 

Informace o investování do fyzického zlata

Nezávisle na tom, jakým způsobem se chystáte investici uskutečnit, doporučuji nejprve sehnat co nejvíce relevantních informací, které lze získat z internetu a nebo přímo od ostatních investorů. Potkat je můžete například na diskusním fóru o investičním zlatu a stříbru ZlatoForum.cz.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace