Statistiky investicí do zlata

 

Není divu, že stále více obrovských korporací nebo i obyčejných lidí kupují zlato, nejen že jim to uchová peníze před krizemi, ale také jim vydělává. Zlato čím dál, tím víc roste nebo by se to možná dalo odůvodnit tak, že se mezinárodní měny propadají a tím pádem zlato roste. Dnes za 1 gram zaplatíte přibližně [cena zlata] Kč, což je už docela velká částka, ale dá se počítat s tím, že zlato poroste. Zde máte tabulku TOP 10 zemí, které mají největší zásoby zlata:

 

 

Stát Zásoby (t)
USA 8130
Německo 3400
MMF (Mezinárodní měnový fond) 2815
Itálie 2450
Francie 2435
Čína 1054
Švýcarsko 1040
Rusko 811
Japonsko 765
Nizozemsko 612

 

 

Dá se i nadále počítat s tím, že USA udrží první pozici v zásobách zlata, jelikož mají velký počet dolů, které dohromady produkují nejvíce zlata na světě. Jedná se například o doly Betze Post, Twin Creeks nebo Carlin, jen tyto 3 doly dohromady vyprodukují okolo 135 tun zlata ročně. Největší zlatý důl se však nenachází v USA, nýbrž v Indonésii. Mezi největší těžaře roku se také řadí Jižní Afrika, Peru nebo i Papua - Nová Guinea.

 


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace